Aktualności

Profesjonalne usługi copackingu i konfekcji towarów

Profesjonalne usługi copackingu i konfekcji towarów

Jeśli prowadzisz własną działalność, jesteś producentem lub dystrybuujesz określone produkty, to z pewnością wiesz, z jak wielu etapów składa się przygotowanie artykuły, który trafia w ręce Konsumentów. Samodzielne stworzenie produktu, wytworzenie, zapakowania i dystrybucja to nierzadko zbyt duże wyzwanie dla wielu przedsiębiorców.

Etap, jakim jest pakowanie artykułów, to jeden z ważniejszych kroków, który ma ogromny wpływ na końcowy efekt produkcji oraz nierzadko stanowi o jakości wypuszczonych produktów. Aby zadbać o jakość towaru w każdym aspekcie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. W ramach swojej działalności zakłady oferują co-packing oraz konfekcję towarów? Czym są obie te usługi? Jakie są między nimi różnice? Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę do współpracy?

Czym jest co-packing i konfekcja towarów?

Co-packing to stosunkowo nowy termin, który nadal budzi u wielu osób konsternację. Dodatkowo usługa ta nierzadko zestawiana jest z innym pojęciem, czyli konfekcją towarów. Czym zatem różnią się obie te opcje? Ujmując temat najprościej, co-packing polega na samej czynności zapakowania produktów, a konfekcja ma nieco szersze zastosowanie i wiąże się z wszelkimi procesami, które przygotowują towar do sprzedaży (nie tylko samo pakowanie).

Pierwsza z usług to takie czynności jak przepakowywanie, kompletowanie zestawów promocyjnych i okazjonalnych oraz tworzenie ekspozycji na standach reklamowych i displayach. Usługa ta polega przede wszystkim na umieszczaniu wielu produktów w kompletach zbiorczych.

W ramach konfekcji wykonuje się również takie działania jak foliowanie i etykietowanie.

Dla kogo jest co-packing i konfekcja towarów?

Usługi te dedykowane są wszelkim branżom zajmującym się produkcją lub dystrybucją. Do adesató oferty zaliczyć możemy m.in. piekarnie, zakłady cukiernicze, przemysł mięsny oraz przedsiębiorstwa cateringowe.

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę do współpracy?

Jeśli zdecydowałeś się na skorzystanie z usług co-packingu, warto, abyś wiedział, czym kierować się podczas wyboru współpracowników.

W procesie pakowania niezwykle istotną rolę odgrywa indywidualne podejście. W ramach naszej działalności świadczymy nie tylko usługi związane z kompletowaniem produktów. Jesteśmy również doradcami, zwracamy uwagę na potrzeby Klientów oraz spełniamy najwyższe standardy środowiskowe.

Czynności towarzyszące konfekcjonowaniu:

 • Foliowanie,
 • Etykietowanie.

Pakujemy:

 • Foremki aluminiowe,
 • Patery,
 • Karty kolekcjonerskie,
 • Kupony konkursowe,
 • Zabawki, gadżety,
 • Artykuły załadowane na tacce lub w pudełku,
 • Notesy,
 • Maseczki,
 • Sztućce.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta

Dział Sprzedaży Alfatec Pro

Back to list

Related Posts